Změny v silniční nákladní dopravě se blíží

Málo zájmu, ale velký problém. Téma smete současné zvyky, které doprava a logistika má. Přinutí některé se zamyslet a raději ukončit podnikatelskou činnost v dopravě. Tím výbušným tématem pro celou EU je……

SOCIÁLNÍ DUMPING

Co je sociální dumping?

„Využívání levnější pracovní síly v určitých zemích pro snížení pracovních nákladů a tím zavádění  nekalých konkurenčních praktik“ píše se na serveru www.eurovoc.europa.eu

Příkladů je možné ukázat tisíce v oborech doprava a logistika se to praktikuje již řadu let.

Rumunský řidič jezdící na nákladní soupravě, která má registrované značky vozidla v jednom státě, ale návěs je z jiného státu a působí po celá EU. Je to ukázkový příklad, který je v dnešní době pokládán za zcela normální. Máme přece volný pohyb po celé EU, ale nějak se to přestává líbit v mnoha zemích naší společné Evropy.

Proč by se jinak demonstrovali belgičtí dopravci a řidiči v Bruselu.

Norové by nemuseli poukazovat v tisku na nekalé praktiky východoevropských dopravců a problémy v dopravě, které je sužují v současnosti. Švédové jsou na tom podobně a možná by nemuseli tisíce řidičů bydlet a pracovat dlouhé měsíce v kabinách nákladních vozidel na druhém konci Evropy, jak je zvykem.

Konkurenceschopnost musí mít, asi nějaké pravidla a v dopravě obzvlášť. Jinak si nedovedu vysvětlit, proč v zahraničí začínají poukazovat na sociální dumping. Co ovšem tuším o sociálním dumpingu je, že změny v dopravě se blíží a toto téma bude velmi výbušné v dalších letech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *