Za deset minut jsem byl vyléčený

Svítilo sluníčko a já měl už dávno rozplánovanou trasu, kterou jsem si spočítal den předem. Přesně jsem věděl, kde a za kolik hodin musím dojet do místa, kde budu stát zkrácený víkend.

Všichni řidiči kamionů, kteří potřebovali jet z nějakého důvodu brzy ráno, tak byli pryč. Počítal jsem tedy, že bude klid na cestě, ale chyby jsem udělal po pár minutách od výjezdu na trasu.

Nejel jsem tudy poprvé a cestu jsem znal, jen jsem zapomněl na pár detailů. A to ihned po výjezdu z parkoviště.

Prvním detailem bylo, že jsem si nedal mobilní telefon to držáku a nechal jej volně ležet na palubní desce.

Druhým detailem byla policejní kontrola dodávkového vozidla na stejném parkovišti u výjezdu.

Abych se dostal z parkoviště pro kamiony na dálnici, tak jsem musel jet chvíli po souběžné silnici, protože přímý nájezd na dálnici nebyl a cesty oddělovali svodidla.

Dva kilometry od parkoviště jsem dojížděl do obytné zástavby, kde byl zpomalovací retardér, aby kamiony nejezdili na plný plyn. Najel jsem na zpomalovací retardér pomalu, ale i to stačilo a mobil byl za palubní deskou na předním skle.  Kašlu na mobil. Podám si ho, až najedu na dálnici.

Zhruba po kilometru jsem se připojil na dálnici a pustil jsem si rádio. Rozjel jsem kamion na maximální rychlost a zapnul tempomat. Vypnul jsem bezpečnostní pás a podal si mobil z palubní desky, který jsem vložil už do držáku. Při té příležitosti mně napadlo zapnout navigaci a klepnout na tlačítko poslední zadaný bod. A to bylo opravdu poslední, co jsem udělal, protože v ten moment vedle mně jelo policejní vozidlo a spolujezdec se na mně díval.

ilustrační foto :www.20minutos.es

ilustrační foto :www.20minutos.es

 

Předjeli mně a bylo jasné, že budeme zastavovat. Bezpečnostní pás jsem si znovu zapnul. První sjezd a už jsme stáli.

Policista přišel a zeptal se, jestli rozumím španělsky. Odpověděl jsem, že něco málo rozumím.

Požádal o všechny doklady a stoupl si na schody do kabiny. Všechny doklady jsem nachystal a policista mezi tím vzal bezpečnostní pás a ukazoval, že jsem nebyl připoutaný a poté ukázal na navigaci, že jsem s ní manipuloval. To jsem vše potvrdil, protože to viděl, tak nemělo cenu zapírat. Požádal o tužku, papír a napsal

1.      200  eur   + 3 body za manipulaci s navigací.

2.      200  eur    +3 body za nezapnuté bezpečnostní pásy.

Pěkné sazby za moji hloupost jsem si pomyslel.

Policista bod 1 přeškrtnul a bod 2 taky. Něco říkal v tom smyslu, že jsem pokutu nekomentoval a napsal bod 2 sancióne reducida  -50%.

Tak jsem zaplatil 100eur a dostal na to doklad.

Policisté ještě upozornili, že ve Španělsku jsou za všechno velké pokuty a popřáli pěkný den a šťastnou cestu.

Deset minut od výjezdu z parkoviště jsem byl okamžitě „vyléčený“.  A můžu být rád, že to nebyla plná sazba  400 eur a 6 bodů.

4 komentáře u “Za deset minut jsem byl vyléčený

  1. Nikdo says:

    No zaplať bůh, že jsi rozumný souhlasil jsi nerozčiloval jsi je a byl si určitě vstřícný a taky že policisté to vzali v úvahu a většina z nich si uvědomuje že jak oni tak my jsme lidé. V rámci možností to dopadlo dobře a měl si velké štěstí..:-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *