Doporučuji. Dvě knihy, jeden odkaz a zajímavý článek

Každý po řidičích z povolání chce jen prachy s odkazem na neznalost zákona. Zde je pár typů na dobré informace o kterých by jste měli vědět.

Knihy

AUTO V PRACOVNĚPRÁVNÍCH VZTAZÍCH  –   cena 157 Kč

Vydavatel:  Wolters Kluwer

Autoři :  Judr. Bořivoj Šubrt, Judr. Petr Bukovjan,  Judr. Ing. Dana Trezziová

Auto v pracovněprávních vztazích

Dočtete se, jaké jsou práva a povinnosti řidiče z povolání. V knize je podrobný výklad zákonů ve vztahu k řidiči a zaměstnavateli a opačně. Dozvíte se, že máte povinnost odstavit vozidlo pokud se necítíte dobře (chce se vám spát). Proč zaplatíte ztrátu, nebo krádež tankovacích karet atd.

Budete vědět více, jak řada disponentů, dispečerů, kteří zákony a nařízení „moc neřeší“ a ve vztahu k řidiči jen v době osvícení a dobré nálady.

Knihu jsem koupil v knihkupectví.

Další knihou je

PŘEPRAVNÍ SMLOUVA V MEZINÁRODNÍ SILNIČNÍ DOPRAVĚ NÁKLADŮ   –  cena 240 Kč

Autor:  Judr. Václav Roubal

kniha o CMR

V knize se dozvíte vše kolem mezinárodního nákladového listu CMR. Dočtete se jaké výhrady zaznamenat do CMR a jak postupovat.  Výklad, popis, postupy a komentáře k nákladovému listu CMR.

Kniha se hodí všem řidičům, kteří přijdou do styku s mezinárodním nákladovým listem CMR. Odpadnou tak dohady s dispečery, co se mělo a nemělo hlásit a zapisovat a podobně. Zvýšíte si  kvalifikaci řidiče.

Knihu je možné zakoupit na pobočkách sdružení ČESMAD

INTERNET

Výklad a postup při kontrolách dle nařízení EU 561/2006. V souboru PDF v českém jazyce je kompletní a ucelený popis jak postupovat při kontrole řidičů a to od započetí komunikace s řidičem. Vysvětlují se v něm pojmy a jsou názorné grafické ukázky, kdy řidič překročil jízdu, pracovní výkon atd.

Taky se v souboru dočtete, že cesta do práce je součástí pracovní cesty a jak mají kontrolní orgány postupovat. Součástí je i grafické znázornění.

Doporučuji si soubor stáhnout!

odkaz zde    http://ec.europa.eu/transport/modes/road/social_provisions/doc/trace_explanatory_text_cs.pdf

 

Za tento odkaz děkuji Frantovi, který odkaz vložil do komentáře k článku s připomínkou  – To je počteníčko 🙂

 

A přidávám zajímavý článek z blogu curma.blog.sme.sk na téma řidič z povolání – živnostník . Ten stojí za přečtení taky.

 

 

 

 

 

12 komentáře u “Doporučuji. Dvě knihy, jeden odkaz a zajímavý článek

 1. Magoj says:

  Tak a teď jsem z toho Kojunovanej Magoj. Ty píšešˇ, že cesta do pjáce je součástí pjacovní cesty. Ale na tvém odkazu na stjaně 49 píší něco jiného: http://s16.postimg.org/43dlc0wv9/000000000001.jpg To jsou teda Magojiny jako pjase. Asi se z toho zmagojim. P.S. Pjotože když mám bydliště v Ostjavě a fijma sídlo a místo odstavení v Aši tak je každýmu kulový potom co dělám v devítihodinové pauze pji odstavení vozidla na fijmě. Já to za manželkou jád otočím v té devítihodinové pauze.

  • delivio says:

   Magoj
   Ano. Cesta d z místa tvého bydliště do sídla firmy, nebo k vozidlu se počítá jako jiná práce. Ale o není žádná novinka jen se to začalo více používat, až teď v době zvýšeného „bordelu“ v dopravě. přečti si link jak dopadli řidiči ve Španělsku. A můžou se snažit jak chtějí a bude jim to houby platné. To si myslím .
   http://www.truckeri.cz/index.php?option=com_kunena&func=view&catid=7&id=3163&Itemid=370#3164

   ŠKODA ŽE SE NEVZDĚLÁVAJÍ TAKY DISPONENTI A DISPEČEŘI.KDO TO MÁ POŘÁD PLATIT 😀

   • Magoj says:

    Nemáš pjavdu. Pječti si to celé. Cesta k vozidlu z místa bydliště do místa zaměstnavatele na adrese fijmy ( v místě obvyklého pjacoviště ) se pjeci nemůže započítávat do pjáce. To by mi to pjece museli zaplatit nejen čas, ale i náklady a to by se mi líbilo.

    • delivio says:

     To co by se ti líbilo, tak najdeš v knize první 😀
     To je tzv. překážka na straně zaměstnavatele a to nemá nic společného s nařízením EU.Mrkni na §210 ZP

     A o cestě do práce a vykázáním cesty nemusíš už snad pochybovat.Nebo ne?

     • Magoj says:

      §210 Doba stjávená na pjacovní cestě nebo na cestě mimo pjavidelné pjacoviště. Takže to zase není cesta do pjáce. Já se z toho fakt zmagojim.

     • delivio says:

      A jak jsi se dostal z Aše k vozidlu?! Vystřelili tě prakem? Přesně na to nachytali ty řidiče. Ty jsi nečetl vůbec ten přiložený link.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *