Řidiči nákladních vozidel nerostou na stromech. To dnes poznávají v Německu.

Pořád slyším jedno a to samé. Dobrých řidičů je nedostatek a na trhu nejsou. Vychovat si řidiče neumí nikdo.

Image silniční nákladní dopravy je v háji napříč celou Evropou. Každý si stěžuje, že nejsou dobří řidiči a mladí to dělat nechtějí.

Kdo by taky chtěl takovou práci dělat, když vidí děti svoje rodiče, kteří pracují jako řidiči z povolání více z fotek, než naživo.

Když řidiči z povolání zažádají o volno na regeneraci, tak je na ně pohlíženo, jako na blázny (ve východní Evropě běžné). A pak se všichni diví, proč  mladá generace nechce dělat řidiče z povolání. Protože vidí jak se zachází s jejich rodiči v zaměstnání.To pochopí i šestileté dítě.

Prostě se to „podělalo“ z hlediska personalistiky a pracovních podmínek pro řidiče a teď si nikdo neví rady, kde jsou ti řidiči a kde je vzít. Pláčou majitelé firem, manažeři a kde kdo. Ale když na to samotní řidiči upozorňují, tak to dopadne vždy jako s třemi opičkami, kde jedna nevidí, druhá neslyší a třetí nemluví. Mizaru, Kikazaru, Iwazaru.

mizaru

Vyždímat řidiče, jak citrón to umí každý, ale řidiči nerostou na stromech. To dnes poznávají v Německu. Odkaz zde

A stejný problém bude mít celá Evropa. To je tutovka.

4 komentáře u “Řidiči nákladních vozidel nerostou na stromech. To dnes poznávají v Německu.

 1. Nikdo says:

  je mi 23. táta jezdil a jezdí pořád. Ano nemáme to lehký. Vidím u táty za co jezdíval vnitro před 5lety jezdil vnitro za 35 měsíčně vše měl na pásce dnes jezdí za míň o víc jak 5tisíc a to ještě k tomu dělá jeden až dva víkendy venku kůli „dietám“. Múžem si stěžovat múžem brečet. Podobných článků je mnoho. Hodně lidí to podpoří dost jich ten článek a autora článku odsoudí. Zkusil sem touto cestou jít. Jediný co z toho bylo? Souhlasné a pochvalbé názory, ale i odpůrci a dokonce ze mě udělali ubrečenýho trotla..:-) Já jsem na svou práci hrdej Dělám jí rád dělám jí srdcem, svědomitě a jak nejlíp zvládnu a snažím se neustále zlepšovat. Být profíkem je dnes životní styl. Jedno sem si z toho všeho opravdu vzal. Buď s vámi ostatní souhlasně zamručí nebo vás odsoudí za snahu něco pro sebe i kolegy udělat, Tak či Onak Musíme počkat na zázrak, který nás sjednotí a začnem dělat i něco pro sebe. Do té doby se bude jen a jen opakovat to samé leč jinak napsané…

  • delivio says:

   Nikdo

   Tak předně vám oběma přeji, aby jste pořád jezdili po kolech. Platy to je zoufalost sama a to jak z pohledu řidičů tak legislativy.
   jsou špatně postaveny zákony a toho se využívá. O ničem jiném to není.
   Řidiči byli a vždy budou považování za něco méněcenného,hlupáky,nevzdělance a kde co.
   Být profi je in a trend, ale taky podmínky musí být, aspoň trochu na úrovni období v kterém žijeme. A ne to co se předvádí.
   Zázrak nenastane. Je opravdu jen pár „jedinců“, kteří se snaží udělat něco pro změnu, ale je to boj s větrnými mlýny, jak mně odpověděl jeden vysoce postavený člověk.
   Odpovědi přicházejí a budou přicházet ze západu. Jak budou volby tak budou reakce, to poznáš. Vlastně už pomalu jsou některé vidět a slyšet.
   Éra „banditismu“ v dopravě pomalu končí, ale bude to ještě chvíli trvat.

 2. Hany says:

  Jsem rád že jsem se dožil doby kdy se chování dopravců obrací proti nim. Za 17 let jsem prošel cca 7 firem a vždy to končilo na financích, nesplněných slibech a okrádání formou nevyplácení diet.
  Pak na podmínkách jako strhávání za naftu, nesmyslné šetření dálničních polatků a chování rychlokvašek dispečerů se základním vzděláním, nebo synků a dcerušek majitelů autodoprav, kteří neměli leckdy ani řidičak na pionýra a kamion viděli z okna svého pokoje.
  Je to pořád dokola, ale jsem rád, že lidí kterým to dochází je stále víc a těch zločinců podnikatelů stále míň.

 3. Veruška says:

  Vrátím se ke své práci, ALE … Chcete profesionální řidiče, které práce baví? Stačí málo ….. za odpracované hodiny chci normální mzdu, a za další férové jednání!!!! Pokud rozpočítám počet odpracovaných hodin na celkovou mzdu, vyjde mi, že mám mzdu jako v rozvojových zemích …. tomu dopravní firmy říkají plat? A co teprve porušování Nařízení 561? To bych řekla, že 99% firem vůbec neví o co jde, když se podle toho neřídí. A co teprve různé podvody na řidiče? To je také normální? Miluji tuhle práci, je to skvělá práce, stýská se mi po ní … chybí mi ti plechoví kolegové …. chybí mi píseň silných motorů …. chybí mi nekonečné dálnice …. chybí mi skvělí kolegové, se kterými člověk prožije spoustu skvělých zážitků ….. ALE nikdo mi nedá tu příležitost věnovat se své práci na 100%. A stačí říci jediné … mladí řidiči, nebo uchazeči o toto povolání NECHTĚJÍ PENÍZE NA ŘIDIČSKÝ PRŮKAZ, ALE KLID!!!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *