Raal Trans a černá listina řidičů nákladních vozidel!

zdroj: obachti-95.blogspot.com

Původně jsem měl připravený jiný článek, ale zajímavější je jiná informace. Někteří se možná dočetli o tom, že na nepohodlné řidiče kamionů a nákladních vozidel se vede černá listina. Ano přesně takové jaké kdysi vedli neslavné organizace v minulosti na lidi s odlišným názorem.

Takovou službu poskytuje spediční databanka Raal Trans na svém portálu. Že někdo napíše svoji zkušenost na druhého a třeba i negativní by, ani nevadilo. Zarážející je, že takovou černou listinu nepohodlných řidičů vedli s osobními údaji jednotlivých osob. Nápad založit černou listinu řidičů nákladních vozidel mohl mít v prvotní fázi určitý smysl, ale zvrtlo se to do nechutné formy. Zveřejňování osobních údajů za účelem…… a teď nebudu fabulovat a dosaďte si sami důvody a účel černé listiny na řidiče.

Na černé listině jsou uvedeny plné jména a adresy řidičů, kteří se dostali do slovního názorového sporu, nebo jen prostě zaspali.  Příště se budou střílet?…...

Blbost nebo hloupý podnikatelský počin, který sklouzl k vzpomínkám na neslavnou minulost podobných černých listin. Dnes jsou to jen osobní údaje řidičů a co příště? Bude to i o jejich rodinách a dětech? To se, asi nedozvíme stejně jako počty a délku, po kterou se černá listina objevovala.

Jak se dozvíte, že jste na černé listině?

Nedozvíte se. Taková černá listina je jen pro podnikající osoby a fyzické osoby nemají přístup do databáze Raal Trans.

Otázek je opravdu hodně.

Kdo všechno je na černé listině?

Mají se bát řidiči, když vysloví svůj názor, popřípadě zaspí, že budou uvedeni na černou listinu ve spedičních databankách?

Jak se k tomu postaví Úřad pro ochranu osobních údajů? A jak se k tomu postaví samotná spediční databanka Raal Trans ? Bude stačit jen zásah administrátorů spediční databanky? A co samotní vkladatelé osobních dat řidičů?

Otázek je opravdu hodně a možnost zneužití osobních údajů vysoké.

Podobný článek na blogu:    Informace jako zlato

Jeden komentář u “Raal Trans a černá listina řidičů nákladních vozidel!

  1. Otakar says:

    Jsme uživateli Raalu – takovou listinu jsme tam nikdy nenašli. Pokud existuje, rád bych nějaké vykuky řidiče přidal.Asi nevíte, jaké jsou v dopravě sankce Vážený pane za nepřistavení vozidla, když řidič si udělá vše po svém. Nebo jen nedodržení termínu nakládky a vykládky. Nepotvrzená CMR a další a další. Navíc přidat pár zlodějů nafty neuškodí. Aby byli jiní dopravci včas varováni. Není řidič jako řidič. Otakar

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *