Informace jako zlato

 Pokud takovou informaci dostanete zadarmo je to něco, jako výhra v loterii. Pak už jen záleží, jak kdo dokáže získané informace využít, nebo jí zneužít. Každý řidič dává takovou informaci několikrát za týden a vůbec si neuvědomuje možné negativní důsledky takové informace. Je to fenomén dnešní doby a bude z něj jednou problém, jako hrom.

Ochrana osobních údajů je téma, které zmíním dnes. Známe to s televizních novin, kdy nám dramaticky podávají informace redaktoři o údajích a zdravotních kartách ležících v popelnici. Všichni jsou zděšeni a popisují, co vše se může stát s takovými údaji v nepravých rukou.

Nastane další pracovní den a jako by se nic nedělo a osobní údaje řidičů kamionů se sbírají každý den napříč Evropou. Nedá mně to nezeptat se, zda opravdu potřebuje pracovník obsluhující závoru  do výrobního podniku citlivé osobní údaje řidičů nákladních vozidel?

Opravdu je potřeba zapisovat rodné čísla, čísla pasů, nebo občanských průkazů řidičů nákladních vozidel k naložení 24tun lisovaného odpadu, nebo jiného nákladu? Ne vůbec se nemusí zapisovat, tak citlivé údaje, ale nějak se to stalo módní záležitostí.

Přece nikdo nebude zneužívat citlivé údaje „nějakého“ řidiče náklaďáku. Ne jednoho opravdu nemusí, ale jsou to tisíce řidičů, kteří musejí předávat své cestovní pasy a občanské průkazy „nějakému“ tomu vrátnému. Není žádnou výjimkou kopírování celého cestovního pasu, nebo občanského průkazu. Přitom stačí jediné.

Zamyslet se, jestli by nepomohlo omezení tohoto fenoménu dnešní doby a něco pro to udělat.  Rozhodně by to občané EU kvitovali více, jak dohady o percentuálním ohnutí salátové okurky na půdě Evropské komise, které jsme zažili.

Informace jsou, jako zlato a ty důvěrné zvláště. Chraňte si je.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *