Policejní razie na parkovišti aneb hamburger za 20 eur

Příjezd rakouské policie na parkoviště

V kopci nad Insbruckem na Brennerautobahn A13, je čerpací stanice Shell a Mc Donald’s občerstvení. Konkrétně na Europabrücke u města Schönberg in Stubaital.Na tomto parkovišti provedla rakouská policie dnes 9. Prosince 2012 razii na stojící kamiony.

 

 

Důvodem byla zákazová značka s dodatkovou tabulí

 

 

 

Jelikož v neděli je zákaz jízd a parkovací místa na tomto parkovišti byli obsazeny kamiony nastalo pokutování všech řidičů kamionů, kteří stáli na pravé straně jak vidíte na druhém snímku. Já byl mezi pokutovanými taky.Paradoxem je, že v pátek jsem stál na levé straně na místě kamionu s plachtou co stojí za frigo návěsem viz foto. Kamionů na snímku vlevo se razie netýkala.

Postavení kamionů na parkovišti

 

 

 

 

 

 

 

Přejel jsem z levé odstavné plochy na pravou na žádost silničářů, kteří v pátek při mém příjezdu uklízeli plochu podél svodidel u dálnice na místě kde jsem původně stál. Na můj dotaz zda nebude problém se stáním na místě kde jsou obytné vozidla  a autobusy odpověděli, že ne. To jsem v té době neměl ponětí o značce, která je ve spodní části parkoviště a do parkovacího pruhu jsem nacouval .

A takto to dopadlo dnes kolem 14 hodiny odpoledne, když policie začala konat. Omluvte sníženou kvalitu fotek.

Řidič kamionu platící pokutu

 

 

 

 Závěr byl takový, že všichni řidiči dostali pokuty ve výši 20 eur včetně mně.

Kdo měl cestu směrem na Itálii, tak musel opustit parkoviště. Převážně rumunským řidičům se to nelíbilo a policisté začali výhrůžkami o zvýšení pokut na 250 eur. Dozvěděl jsem se později.

Velká debata s policisty o uložené pokutě

Já jsem na parkovišti zůstal spolu s dalšími dvěma kolegy a všemi řidiči kamionů z levé strany parkoviště. Směrem na Kufstein jsou všechny parkoviště obsazené, jak řekli samotní policisté a to byl důvod proč jsem zůstal. A to jsem si nedal, ani hamburger. Přesto mě stál 20 eur.

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *