Odměna za informace vedoucí k pachateli se zvýšila na 100 tisíc eur

Případ záhadného střelce na německých dálnicích není doposud vyřešen. Německá kriminální policie nabádá k zvýšené opatrnosti a zároveň razantně zvýšila odměnu za informace vedoucí k dopadení pachatele.

Případ střelce, který s pistole střílí na kamiony převážející  vyrobená osobní auta není  žádnou novinkou, ale dlouhodobým problémem na německých dálnicích. Jedná se o zvláště závažný kriminální delikt, který nemá obdoby. Projektil vystřelený s pistole ohrožuje životy a několik lidí bylo střelbou zasaženo.Nejedná se jen o materiální škody,ale v sázce jsou především životy lidí.

„Pachatel udeřil v minulosti zejména  na silnicích 3-6, A61 a A8 v Bavorsku, Bádensko-Württembersko, Hesensko, Severní Porýní-Vestfálsko a Porýní-Falc.Nejen Německo bylo zasaženo střelbou. Také v Belgii, Francie a Rakousko registrují takové případy“. Napsal německý deník Spiegel.

Odměna se zvýšila na 100 tisíc eur za informace, které povedou k dopadení pachatele. Veškeré informace k případu je možné hlásit na jakékoliv policejní, nebo kriminální službě v Německu.

Článek deníku Spiegl  k případu zde   >>>

Informační leták německé policie  ke stažení       > iBKA_Fahrndungsplakatautotransschuss   soubor pdf

Tisková zpráva německé  policie ke stažení        >  tisková zpráva k případu střelby soubor pdf

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *