Německá dopravní firma Nord Sud podala návrh na konkurz

Německá dopravní firma Nord-Sud transport se sídlem v městě Rheda-Wiedenbrück podala návrh na konkurz na svých pět poboček u okresního soudu v Bielefeldu. Důvodem tohoto návrhu je slabé cash flow  dopravní firmy s více jak 310 tahači.

Společnost Nord-Sud v dopise pro VerkehrsRundschau napsala „navzdory pozitivnímu vývoji, jsou břemeno minulosti stále významné.“

VerkehrsRundschau dále píše, že okresní soud po zvážení všech dokumentů došel k závěru, že existují možnosti pro zachování společnosti Nord-Sud.

Vedení společnosti i nadále zůstává v rukou obou CEO Axel Heitmann a Gerhard Bierschenk rozhodl okresní soud, jak se píše na webovém portálu VerkehrsRundschau.

Pro české řidiče je tato dopravní společnost známá, jelikož má svoje pobočky v Zábřehu na Moravě a Novém Městě na Slovensku.

Důvodem špatné finanční situace dopravní společnosti Nord -Sud jsou vyšší ceny pohonných hmot a vysoký podíl prázdných kilometrů řekli. Chce zlepšit finanční pozici a dopravní společnost oznámila komplexní plán restrukturalizace.

Více se dočtete na www.verkehrsrundschau.de kde jsem pro vás informaci našel a byla publikována již 24.10.2012

Věděli jste to ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *