Chamtivost je dobro

zdroj: www.mojefoto.net

Slíbil jsem vám, že se dozvíte, kdo pronesl výrok „Největším zlem je spekulace a naše dluhy“. Docela trefný výraz pro současnou dobu, dopravní obor a samozřejmě nejen na dopravu takovou, ale celou tu naši společnost.

Jo finance zajímají každého a jsme na nich více závislí, než je zdrávo. Lépe řečeno jsme to dopracovali tak daleko, že opravdu jen spekulujeme a vytváříme si dluhy. Výstupním produktem takových spekulací a dluhů je nedůvěra v cokoliv a každého. Ve vztahu k dopravě to platí na všechny. Řidiči nákladních vozidel, dispečery, speditéry, dopravní firmy a další profese spekulují a dluží si navzájem. Důvěra je úplně v ……   Nemám pravdu?

Líbí se mně jeho výroky a zapadají do reality dnešní doby. Schválně ještě dva výroky, kterými se prezentoval a pak už jeho jméno.

„ Jste v pěkným hajzlu. Ještě to nevíte, ale jste ninja generace. Bez příjmu, bez práce, bez aktiv. Máte se na co těšit“.  

Poslední citace.

„Onehdy mně můj známý připomněl, že jsem říkával, chamtivost je dobro. Dneska je to legální“.

Jmenuje se Gordon Gekko.

Je to finanční insider z Wall Street . Imaginární osoba z filmu Wall Street 2 s podtitulem MONEY NEVER SLEEPS (Peníze nikdy nespí).

To jste nečekali co ?

Píši tento příspěvek, protože jsem tento film viděl a než vůbec jej Oliver Stone natočil, tak se mně přihodila událost, která navždy změnila můj život. O tom, ale příště.

Tento příspěvek berte, jako tip na zajímavý film a předvoj příspěvku, který změnil navždy můj život nejen profesně, ale taky v jiných oblastech života.

Závěrem krátké informace o filmu pokud jej budete chtít vidět.

NÁZEV FILMU: WALL  STREET – MONEY NEVER SLEEPS

REŽIE : OLIVER STONE

HERECKÉ OBSAZENÍ:  MICHAEL DOUGLAS, SHIA LaBEOUF, ELI WALLACH, JOSH BROLIN, FRANK LANGELLA, SUSAN SARANDON a další

 

Napište jak je to u vás. Důvěřujete ještě něčemu ?

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *