Návod jak si najít vhodný hraniční přechod do Švýcarska

Před pár měsíci jsem narazil při pročítání jednoho tématu na web švýcarské celní správy. A jelikož pořád někdo hledá informace ohledně Švýcarska a hraničních přechodů tak se s vámi podělím.
Už se nebudete muset všemožně dotazovat, od kolika hodin se provádí celní řízení na hraničním přechodu, nebo jestli je přejezd přes určený přechod povolen pro nákladní přepravu. Vše si najdete sami. Stačí jen kliknout na interaktivní mapu Švýcarské celní správy.
Mapa vypadá takto
Hraniční přechody ŠVÝCARSKO

Pak stačí jen kliknout na vámi určený kanton ( region).Zobrazí se vám další mapka v které jsou zobrazeny veškeré hraniční přechody do Švýcarska.

Na ukázku si to vyzkoušíme. Rozhodneme se, že budeme přejíždět přes známý mezinárodní přechod Basel/Weil Autobahn. ten najdeme v kantonu se zkratkou BL/BS. Otevřete tedy zmíněný kanton Basel / BL. Zobrazí se výše zmíněné rozložení hraničních přechodů v kantonu( regionu).

Kanton Basel

 

Hraniční přechod Basel/Weil je označen jako modrobílý bod. Klikneme na něj a zobrazí se tabulka v které se dozvíme typ hraničního přechodu Basel/Weil.

zollinspektorat

 

 

V první kolonce klikneme na vyznačený hraničního přechod Basel/Weil am Rhein-Autobahn. Typ  Zollinspektorat, A pak už se dozvíte všechny podstatné informace o tomto hraničním přechodu, které jsou uvedeny v tabulce.

Tabulka Basel

 

Stejným postupem se dostaneme k informacím u ostatních hraničních přechodů.Důležitý je typ hraničního přechodu a Další informace o hraničním přechodu jako je otevírací doba.jestli je povolen transit přes určený přechod, nebo zda je možné na určeném hraničním přechodu projít celním řízením v režimu TIR, ATA Transit  a tak dále.

A na závěr přidávám link na výše popsaný postup.

http://www.ezv.admin.ch/dienstleistungen/04051/index.html?lang=en

 

Upozorňuji, že článek má informativní charakter. Screen mapek hraničních přechodů je pořízen přes www.ezv.admin.ch. Web je v majetku Federální celní správy (FCA) na kterém najdete dále celní sazebníky a mnoho další informací pro cestu do Švýcarska. Jak pro soukromé osoby tak firmy.

Pomohl vám článek ?

 

 

 

 

2 komentáře u “Návod jak si najít vhodný hraniční přechod do Švýcarska

  1. mira180 says:

    Super článek. Potřeboval jsem vědět, jestli můžu vyclít kamion na přechodu Schaanwald a podle návodu jsem to zjistil.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *