Využijí profesionální řidiči šance

Profesionální řidiči mají několikátou šanci pokusit se něco změnit. Jak s novou šancí naloží? 

Internetem proběhla zpráva o účinnosti novely zákona č.13/1997 o pozemních komunikacích od 1.9.2012. Svůj článek jsem o tom publikoval zde .Nově přibyla další zpráva.

Sdružení řidičů CZ včera obnovilo petici  s názvem: Petice za  zavedení větší odpovědnosti odesílatele a dodržování váhových limitů nákladních vozidel.

Výzvu o obnově a spuštění takové petice zveřejnilo Sdružení řidičů CZ, jak na svých webových stránkách, tak na stránkách sociální sítě facebook s žádostí o podporu. Zůstává ovšem otázkou, jak zareagují samotní  řidiči nákladních vozidel.

Česká republika má takových řidiček a řidičů desítky tisíc, ale po prvním dnu petiční akce to nevypadá dobře.Jen 148 podpisů za více jak 24 hodin od spuštění obnovené petice vypovídá mnohé.

Celkem překvapení bylo, když  mně předseda Sdružení řidičů CZ pan Lukáš Pavel v telefonickém rozhovoru zdělil, že na první petiční akci reagovali lépe lidé bydlící podél komunikací, než samotní řidiči nákladních vozidel. Nejednotnost českých řidičů je pověstná a prosazení zájmů řidičů takřka nemožné, ale možná se mýlím. Podaří se posbírat dostatek podpisů pod petici Sdružení řidičů CZ ?

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *