Ten nejhorší pocit

Jak jsem psal v posledním článku, tak pozitivní nálada se nevrátila, ani po cestě domů ze školení řidičů. Cestou domů jsem vzal kolegu, který mně požádal o svezení. Pak to nabralo rychlý spád.

Zavezl jsem ho přímo před dům, aniž bych kalkuloval o tom, že je to mimo moji trasu. Popřáli jsme si vše nejlepší do nového roku a vyrazil jsem už opravdu směrem domů.

Cestou jsem informoval rodinu, kdy dorazím a po chvíli telefon. Mrknu na display a on to můj dispečer. Přijmu hovor a poslouchám, ale byl špatný signál, tak jsem nerozuměl a tak ruším hovor. Po chvilce znovu drnčí mobil.

Dobrý den.  Mám dotaz, kdy můžete být v práci? Je potřeba jet dnes do Anglie. S tím jsem nepočítal a nebylo to v plánu u mě.

Odpovídám, že za 2 hodiny.

Musel jsem se sbalit a vrátit se do místa, kde bylo školení. Dozvěděl jsem se, že jiný můj kolega už byl na cestě, ale otočil to zpět. Bylo mně jedno proč a nevěnoval jsem tomu pozornost. Přijel jsem domů, kde jsem balil to nejnutnější. Rodina byla v šoku ze situace, kterou jsem jim nastínil.

Bylo jasné, že silvestr nestrávím s rodinou, ale poprvé za 20 let mojí praxe někde na trase. Smutné pohledy mojí dcery a nechápající výraz manželky mně na náladě nepřidal. Celkem jsem strávil v kruhu rodinném pět dnů. Bylo mně líto jejich citového rozpoložení.

Vše jsem sbalil v rychlosti a chaosu. To nemám rád, jelikož se vždy něco podělá a zapomenu nějaké věci.

Přijel jsem k odstavenému vozidlu a naházel doslova věci, kde se dalo. Žádná pohoda a klid před cestou. Toho dne jsem odjel jen čtyři hodiny jízdy a po cestě jsem zjistil, že to není vykládka v Anglii, ale ve Španělsku. Cestou jsem se díval po prázdných parkovištích u dálnice a přemýšlel o své loajalitě k firmě, rodině a dalších věcech.

Profese řidiče kamionu není žádný med a někdy je potřeba prostě dělat kompromisy, nebo špatné rozhodnutí. Záleží na úhlu pohledu na danou situaci.

Práce a plat, nebo zábava? Nechat firmu v problémech s výmluvou, že se mně to netýká, nebo pomoci a počítat s tím, že se to bude kompenzovat příště?

Není to jednoduché se rozhodnout co je lepší. Plusové body žádné sbírat nepotřebuji u firmy, ale jednou jsem se do takové situace musel dostat.

 Jestli jsem udělal dobře, nebo ne nevím. To ukáže až čas.

Co vím určitě, že jsem zklamal svoji dceru už po několikáté za svoji mnohaletou praxi řidiče kamionu. To je ten nejhorší pocit při cestování.

Napište co si myslíte.Udělal jsem dobře, nebo ne ?

10 komentáře u “Ten nejhorší pocit

 1. Gepas says:

  Jsem ještě mladej a hloupej, ale podle mě by bylo lepší se vymluvit a strávit čas s rodinou… Přecijen rodina je důležitejší a on by se kvůli tomu nákladu svět nezastavil 🙂

     • Jura says:

      Myslel jsem to obecně..aby šoféři nešli za určitou hranici a nedělali ze sebe furt hadr a dovedli těm nad něma říci někdy slušně a bez emocí NE…zkrátka aby respekt byl vzájemný…řidič a šéf se nemusejí mít rádi, ale respekt tady by měl být. S tím školením sem měl na mysli to, aby se mladí šoféři naučili mít úctu k sobě a svému povolání…bohužel si myslím, že pro většinu je to rupání háků a srdce mi tam jaxi chybí a taky, že u nich chybí takový přirozený jemný vzdor, který za nás byl. Prohlídl jsem si Lízy foto jak tam máš…to jsme ještě byla PARTA, která si pomáhala 🙂
      Pokud možno ,v rámci možností , pěknýho Silvestra!!!
      Měj se 🙂
      J.

     • delivio says:

      Taky pořád věřím, že se začne používat „to“ na krku, ale je to spíše boj s egem prozatím.Dnes je to jen o těch penězích u všech. To je jediná motivace pracovního trhu. Mnohdy ovšem falešná.

 2. Jméno *Jura says:

  Dobré dopo!
  Napsals to trefně!!!
  Hodně jsem o tom přemýšlel, v tomto případě bych jel.
  Občas se to dá udělat, ale nemělo by se to stát pravidlem..pokud je více šoférů, tak se to má střídat….takže to máš vlastně vybrané na nějaký pátek dopředu 🙂
  Když byly děti malé…odjezdy v neděli byly na mašli….bojoval jsem s tím…čím jsou starší, tím lepší..no a manželka ta už věděla cosi bere..tady je to OK 🙂
  Tak dovez nějaký mandarinky..pod Valencií by měly dozrávat.
  Have a nice road!!!
  J.

  • delivio says:

   Drahá polovička ta zná moje překvapení ještě než je vyslovím 🙂 . Jen tohle zažila prvně, ale moje dítko to vůbec nebere. Zasadí dotaz proč a jsem v háji 🙂

 3. Mairaki says:

  Mě takhle volal dispečer 27. a jak to dopadlo? Jsem doma a zítra čekám na telefon kdy a kam pojedu nakládat.
  A jak jsem toho docílil? Jednoduše s předstihem jsem si nahlásil na dny mezi svátky dovolenou a tak měl dispečer smolíka.

 4. ludovic says:

  Hoši tak tohle je fakt síla!! Já bych dispečera i se šéfem tak kopnul doprdele že by mi posraly nohu!! K tomu raději bez komentáře!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *