Přirozené ztráty v dopravě

V létě jsem byl v Chorvatsku. Nebyl jsem na dovolené, ale pracovně. Vezl jsem tam drogistické zboží.  Chamtivost se dala očekávat, ale tak velkou jsem ji nečekal.

Vůbec se pracovník spedice nestyděl a měl, asi velkou rodinu, nebo hodně kamarádek. Věděl přesně kolik a čeho potřebuje. Nemůžete jako řidič nic dělat i když víte, že to nejsou vzorky pro doktora jak vždy tvrdí. Co by jste taky měli proti hygienické kontrole. Divné je, že doktor se jde podívat později na kamion, který je na fotce vpravo.

zboží nakoupeno

 

Vybral si, co potřeboval a ještě měl takovou drzost říci, abych mu pomohl odnést jeden pytel.

Klučina si vzal dva pytle a odcházel. U konce rampy se otočil a říkal. Nenos to doktorovi do kanceláře, ale k nám na spedici. On si pro to přijde a donese i dokumenty.Tak jsem udělal aspoň fotku, co si nabalil do třetího pytle

zboží

 

Tak to prostě funguje.Dříve v době kdy jsem se motal přes kde jaký hraniční přechod to bylo všude a ve velkém měřítku. To by jste čuměli jak některé pracovní profese jezdili nabalené z pracovní směny.

Tomu se říká „přirozené ztráty“. Příjemce může protestovat taky jak chce a není mu to nic platné.Mohl by mít ještě sám problémy.

A jak se odepisují takové ztráty? Nevím, ale myslím si, že se to rozepíše a zkalkuluje tak, aby zákazník byl spokojen při nákupu 😀

P.S – V létě nejvíce frčeli melouny 😀

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2 komentáře u “Přirozené ztráty v dopravě

 1. Michal says:

  Když byli hranice,hodně jsem tenkrát jezdil Itálií a na Mikulově jsem viděl tyto „kontroly“.Ti chodily od Italů napakování jižním ovocem,že to pomalu ani unést nemohli.

  • delivio says:

   Michal
   Jo to byl byznys až nehorázný.Podle celních dokumentů věděli kdo co veze a už se pak kontrolovalo.Ponožky mně kontrolovali na Lanžhot/Brodské a jak to dopadlo je jasné 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *