Nemoc řidičů změňte na moc

NejednotnostNevýhodou řidičů nákladních vozidel je nejednotnost. Řidiči jsou nejednotní ve všech státech EU.To je jejich slabé místo.

Kdyby ovšem využili své soudržnosti tak by vznikali celkem silné národní organizace. Ve východoevropských zemích by se nemuseli obávat řidiči toho, že nebudou dostávat mzdu a budou na pokraji exekucí jako je tomu dnes, ale jejich role by byla daleko silnější.

K tomuto názoru jsem dospěl po přečtení příspěvku od společnosti Mercedes-Benz Financial Services Česká republika s.r.o

Tato společnost již po několikáté žádá prostřednictvím truck-forum.cz o dohledání vozidel a podle jejich názvu jde dovodit, že se jedná o neplatící zákazníky.

Jaký je problém dohledat takové vozidla pro řidiče? Odpovím žádný.

Do pár dnů jste schopni dohledat vozidlo.Jako řidiči víte kde stojíte a kdo je další na parkovišti. Společnost Mercedes-Benz Financial tak může mít dohledané auta během pár hodin.Řidiči v těchto vozidlech od vás můžou být informováni o tom, že jejich majitel neplatí a nemusí cestovat s taškami přes celý stát domů hned po záchytu vozidla.Jako řidiči totiž víte o všem.

Jak kdo platí, nebo neplatí, kde se co nakládá a skládá.Kde je jaká havárie a na jaké silnici. Rádia vás žádají, aby jste se podíleli na jejich programu a hlásili dopravní informace atd.

Máte neskutečné množství informací a kontaktů mezi sebou, ale přesto se nejste schopni spojit a využít svoji sílu.

Za tady to všechno se vám dostává vskutku velkého ponížení a to jak z morálního tak finančního hlediska. Neumíte a nechcete použít sílu vlastní komunity v prosazení svých zájmů. A tím prvním zájmem by mělo být, že dostanete mzdu, která vám náleží a neplatiči se na dopravním trhu neudrží více jak dva měsíce.

Zatím, co vy jste sólisté tak druhá strana si na vás vede seznamy nepohodlných. Ano těch neloajálních řidičů, kteří se ohrazují v demokratickém zřízení proti tomu, že nedostávají mzdu a chtějí se svých práv domáhat soudní cestou, nebo přes různé kontrolní orgány.

Vaše nejednotnost je vaše nevýhoda.Nikdo se s vámi nebaví a pokud se ti nelíbí jezdit přes 561čku tak běž.To se dozvíte kdykoliv.Odpovědnost máte ovšem za všechno.Pozdí příjezd na nakládku/vykládku,technický stav vozidla,přeložení vozidla atd. Za všechno platíte jak otroci, nebo vám to je strženo bezdůvodně a bez právního základu.

Chcete strávit nějaký čas v kruhu rodiny a načerpat sílu, tak o to se musíte doslova prosit. Jste dospělí lidé s obrovskou zodpovědností jak materiální tak lidskou a přesto o vás rozhodují jiní lidé bez jakékoliv větší zodpovědnosti, než máte vy.Myslím tím dispečery a disponenty. To je rozdíl co?

Na příkladu společnosti Mercedes-Benz Financial Services Česká republika s.r.o  vidíte jakou máte moc a sílu a do hodin jste schopni dohledat pár vozidel.

Zamyslete se, co můžete dokázat. Nestůjte,ale na místě. Svoji nemoc ( nejednotu) změňte na moc. Jen tak nebudete pořád ve sračkách v jakých jste.

2 komentáře u “Nemoc řidičů změňte na moc

  1. Netopejr says:

    Ano, článek je to super a i podnětný. Jenže to by spousta řidičů musela použít orgán co je na konci krku – a to bolí asi. Ano, je to tak – myšlení bolí.
    Takže bohužel, pokud všichni nebudou používat ten to orgán, místo jiného…. Nic se nezmění – bohužel.
    Je to moc smutné jek je tolik lidí krátkozrakých a nechápou to. V jednotě je síla.

  2. martin440 says:

    už skoro nemám sílu na prasečiny ve výhodní EU v tkzv pseudo kapitaliznu cokoliv komentovat-páč kdykoliv vidím ať politika (čistě náhodou) v tv nebo někaého nabubřelého dopravce IN v tv tak se mi zvedá kufr a chce se mi blejt nad úrovní a povědomí tkzv, truckerů z „ost EU“ … v politice -dokud ty prasata nebudou mít strach o majetek a život…nic se nezmění ….. co z toho vyplývá ???? střílet ? nic jinýho mě nenapadá —a co z toho vyplývá v dopravě ????? to už tušení nemá vůbec …nebo mám, ale sem v rámci slušnosti to napsat nejde,,,,,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *