Zákaz tranzitu po silnici N-2 ve Španělsku

Region Girona

foto: wikipedia.org

Katalánsko schválilo zákaz jízdy nákladních vozidel po národní silnici N-II. Zákaz vstoupí v    platnost  dne 19 dubna 2013.

 

 

 

 
Zákaz jízdy po silnici N-II bude platit celoročně v provincii Girona. Všechny vozidla s nápravami 4+ se budou muset pohybovat po zpoplatněné dálnici AP-7.

Zákaz se netýká jen vozidel, které v oblasti silnice mají sídlo, nebo budou rozvážet zboží.

Tranzit je ovšem zakázán a bude to mít vliv na více jak 3000 vozidel, které se každý den nacházejí v této oblasti.

Katalánská dopravní služba spadající pod Generalitat de Cataluňa, zveřejnila tuto  zprávu dnes 10. dubna v oficiálních Katalánských novinách.

Více na  Fenadismer.es

 

13 komentáře u “Zákaz tranzitu po silnici N-2 ve Španělsku

 1. Magor says:

  Díky za skvělé informace. Takže se vlastně bude muset jezdit po placených dálnicích. A hlavně teď už aspoň vím, proč fasujeme těch 40 Eur na den lol

  • delivio says:

   Ano. Bude se jezdit po placené AP-7. Já myslel, že to máš stravné, ale možná to máte opravdu jen na dálnici 🙂

   • Magor says:

    Stravné? Co to je? Já jsem v práci vždycky tak pln dojmů, že ani nějakou stravu nepotřebuji. Ale proč to píšu, fakt jsem celou dobu přemýšlel, nač mi pořád cpou těch 40€ na den. Ptát se mě nechtělo, nebudu přece za blbce, a tak jsem je pořád vozil v kabině. Začali se mi tam časem tak kumulovat, až jsem si neměl kam v noci lehnout a jednou jsem otevřel okna do průvanu na A2 a problém byl vyřešen. Ale jsem rád, že teď už vím na co je použít. ( mezi námi sem tam jsem ty € podstrčil i nějaké paní na parkovišti, když mi vyprávěla jak je na tom finančně špatně, že si v té zimě ani kožíšek na zahřátí nemůže dovolit, když tam tak stála po lehku u cesty. Ale prosím Vás, nikomu to neříkejte. )

 2. Nemeziss says:

  Je to škoda..byla to hezká cesta, něco se ušetřilo a dalo se tam solidně jet. Ale chápu obyvatele. Další silnice, kde už kafe nedáme. Nějak mě děsí představa, že za chvíli budou jen dálnice. Ano, na jízdu rychlejší a lepší. Ale jinak..prostě mě bere nostalgie, no.

  • delivio says:

   Ano. Pro řidiče je lepší v každém státu něco jiného.Španělsko je atraktivní na jízdu po nacionale, protože na ní je vybudovaná infrastruktura.Obchody,čerpací stanice,parkoviště,restaurace atd.
   Ale jelikož se ve finanční krizi hledají finanční zdroje,tak to dopadlo jak to dopadlo.Myslím si,že to bude trend v celé EU.

 3. David says:

  možná budu mít blbou otázku. Říká se důvěřuj ale prověřuj :D… je tam napsáno pro vozidla 4+. Žádná tonáž a nic podobného…takže to znamená že se 7.5t na sólo tam jet můžu?

     • David says:

      Hola tak jsem z5….přejel jsem La Jonqueru a už na začátku Španělska jsou nové dopravní značky zákaz tranzitu La Jonquera- Macanet pro vozidla se 4 a více náprav. Takže já jsem bez problému projel na sólo. Žádné váhové omezení tam není pouze je omezenej počet náprav. Určitě bych tam nedoporučoval jezdit během cesty z ze “žumpy“ do Macanetu po NII jsem potkal minimálně 4 policejní hídky a pár něšťastníku tam zrovna kasírovali

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *