Nepovedená prodejní akce na parkovišti

Budíček byl v pozdních dopoledních hodinách. Nemám kde pospíchat. Je svátek a zákaz jízdy nákladních vozidel. Chvilka povalování a pak jsem se rozhodl, že už je načase vstát a projít se směrem k čerpací stanici. Stačil jsem na ni přijet večer ještě před zákazem jízdy.
A tak jsem si procházku na vzdálenou čerpačku zpříjemnil pozorováním registračních vozidel kolegů, kteří taky povinně museli stát. Kontrolní váha vybudovaná poblíž parkoviště pro kamiony už je postavená a brzy připravená na svoji činnost. Směřuji dál a pohrávám si s myšlenkou, proč se staví kontrolní váhy pár kilometrů za hraničním přechodem, kde před lety váhy fungovaly.
Myšlenky na očistu a teplé jídlo rychle vyměnily kontrolní váhy a jejich účelovost na čerpací stanici. Je to lepší idea, a tak s ní vplouvám do budovy.
Po okupaci sociálního zařízení jsem se zdárně vrhnul do pozdní snídaně. Přes velké okna pozoruji přijíždějící turisty a frmol kolem stojanů s palivem. Všímám si, že lidé kontrolují své mobilní telefony už jen ze zbytečné povinnosti. Neodepisují, netelefonují. Šmahem se podívají na display a zase mobil vsunou do dámské kabelky, nebo svých kapes u kalhot. Dopíjím čaj a směřuji k svému vozidlu.
Jak se blížím k vozidlu, všímám si, že jeden mladík se podezřele motá kolem vozidla, které stojí vedle. Neříkám nic. Nasedám do kabiny, aby vzápětí stál u mých dveří. V ruce igelitovou tašku a vybízel mě, abych s ním komunikoval. Stáhnu okýnko a předváděčka začala.
Zdravím pánko. Kuknite, čo mám na predej. Pánko to ještě nemáte a vytahuje sadu nožů. Vytáhl ze sady ten největší nůž, který se podobal noži filmového hrdiny Ramba a začal řezat do připraveného kartónu. Přerušil jsem jeho demonstrativní pokus o marketingový prodej a vysvětlil mu, že za takový nůž mě maximálně zavřou. Nemůžu mít takový nůž a nic nechci, odpovídám. Možná byl nahluchlý, protože sadu nožů zabalil a vytáhl pro změnu toaletní vodu. Na obalu název světové značky, ale nějak špatně zalepili folii na krabičce. Odmítám se slovy, že takových mám plno. Vytasil tedy „pravé“ švýcarské hodinky a rovnou v double verzi.

Haló rozumíš česky! Zvýšil jsem hlas.

Ano pánko. Snad se mírně vystrašil, protože mrsknul pohledem směrem před vůz, kde jsem neviděl. Postavil jsem se a přes záclony se podíval na druhou stranu, jestli náhodou neprobíhá akce nafta. Další pohled před kabinu a tam sedí další tři „prodejci po parkovišti“.
Spustil jsem. Řekni mi, kdo to bude kupovat? Za svoji kariéru jsem vás potkal stovky a tento trh už nefunguje. Začal jsi pozdě. Dělej něco užitečnějšího.
A co pánko, co mám robit?
Odpovídám….Dělej třeba kováře.

Zůstal stát a zcela konsternovaný hleděl, jako by viděl poprvé něco zvláštního, nebo vola. Nevím. Pak si v tichosti sbalil své propriety do igelitové tašky a při odchodu jen dodal ..Hmm kovár.
Tím předváděčka „trendového zboží“ na parkovišti skončila.

2 komentáře u “Nepovedená prodejní akce na parkovišti

  1. pepark says:

    Dobře jsi mu to nandal.Já se s nimi také setkal-v Brně,Nitře i na Rudné.2x jsem je poslal k čertu,v Nitře koupil holící strojek pochybné kvality.Na Rudné měli tolik drzosti,klidně mi řekli,že je to čerstvá čórka.

    • delivio says:

      myslím, že jsem jen doporučil, co by mohl dělat hezčího.Toho kováře jsem řekl záměrně, protože kovová brána na bratislavském hradě je dílem těchto kovářů za kterými jsem jej odkázal. Nevím zda je tam pořád, ale četl jsem to před lety

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *