Někdy prostě nechápeš

Na kde jaký akt jsem si zvykl za volantem kamionu od některých řidičů osobních vozidel, ale baterkou přes nohy jsem dostal poprvé. Jak se to stalo?

Na státní silnici jsem byl v čele kolony pěti vozidel. Nejel jsem rychle, ale ani nijak pomalu a přesto jeden „aktér“ rychlostní tempo nevydržel a předjel mně. Ostatní osobní auta neměli snahu předjíždět a drželi se za mnou.  Pořád jsem měl o nich přehled.

Zavolal kolega, kterého jsem neviděl léta a

Řidič osobního vozidla šlápl na brzdu jednou, podruhé, potřetí a demonstrativně dal najevo, že momentálně je pánem situace on. Přemýšlel jsem, že bych to do něj pustil, ale zbytečné zdržení s policií a tak dále. Znáte to.

Aktér se rozjel a ještě stačil ukázat oblíbené gesto se zdviženým prostředníček. Tak jsem párkrát na něj zablikal světlomety a to jsem, asi neměl dělat. Aktér zpomalil a počkal, až přijedu blíže. Pak ještě párkrát pocukl a zastavil.

Stačil jsem jen jednou pustit výstražné světla, aby za mnou měli „ čas“ zabrzdit další osobní vozidla, které za mnou jeli. Pak jen rychle hrábnout po foťáku a spustit video bez nastavování.

Aktér otevřel dveře kabiny a zahlásil. Máš problém blbečku?

Nevšiml jsem si, že má v ruce ruční svítilnu (baterku). S tou mně ještě uštědřit solidní ránu přes nohu a odešel. Slyšel jsem, jak řidič zeleného vozidla vzadu jen zakřičel něco ve smyslu, co děláš na malého agresora.

Hlavní je, že se nikomu nic nestalo za mnou, protože ti cestující byli ohroženi nejvíce.Další vozidla  neměli žádnou šanci vidět, co se děje před nákladním vozidlem. A myslím si, že žádný pěkný pocit z jízdy v ten moment neměli.

Krátké video  tohoto  incidentu  viz youtube kanál na blogu

7 komentáře u “Někdy prostě nechápeš

 1. Netopejr says:

  No týbláho … to je magor!
  Asi kromně povinné výbavy asi ještě vozit basebalovou pálku … Týbtďo to snad není pravda no. Hold idioti jsou na cestách . 🙁

 2. Ch0s3 says:

  Čoveče asi by proběhla kopačka do hlavy. Z té výšky by mu tam sedla pěkně. Kór my popeláři musíme nosit pracovní pevnou obuv 🙂

 3. Magoj says:

  Po tak dlouholeté praxi řidiče z povolání jsi mě krapátek zklamal. Myslel jsem si, že jsi lepší Batmane. Nezastávám se toho MAGO_A, ale ty jsi to mohl vyřešit daleko jednodušeji a bez újmy na zdraví. Na úvod: i ta nejdebilnější příručka pro řešení krizových situací ti poradí, že naštvaného ( vzteklého ) člověka není dobré dráždit více. A ty ho ještě vyblikáváš. Na západ od ČR je v taková situace brána za agresi a podle toho i pokutována. Ale budiž. Toto ještě pochopím. Ale co nepochopím, je že za ta léta nevíš, k čemu jsou na dveřích zámky. U spolujezdce mám zamknuté dveře pořád a i v případě nenadálého zastavení ( klidně i policie ), ještě než dobrzdím, tak první věc je zamknutí dveří a zatáhnutí okýnek. S policí pak klidně komunikuji přes sklo, a až si ověřím jejich totožnost přes centrálu, tak potom teprve odemykám. Toto je taky z velmi chytré příručky. Přeji ti, aby se Tě podobné zážitky obloukem vyhýbaly. A doufám, že příště budeš vědět k čemu jsou zámky na dveřích. P.S. Dobře jsi to rychle začal točit. Dáš to na policii?

  • delivio says:

   Mohl jsem to vyřešit X způsoby, ale neměl jsem důvod proč to řešit některým způsobem, co mně napadly. Vesměs startuji na první, ale výsledky nejsou pak dobré.
   Zamknout dveře mně vůbec nenapadlo v ten moment.

 4. Marián Tarabčák says:

  Obecně je považováno osobní auto za „zbraň“ – 5B2 – 9511 je jasný důkaz toho , že už žadatelé na skupinu B by měli chodit na psychotesty ! Kamery bych dal už dávno sériově do kamionů , připravovaný paragraf – zločin vybržďování je potřeba jako sůl ! Pro 5B2 – 9511 – chce to psychologa … a to co nejdříve , než se dostaneš do kriminálu !

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *