Na pondělí pěkná práce.

První den v týdnu pondělí a to bývá plno na hraničních přechodech do Švýcarska. Vjížděl jsem spíše do Lichtenštejnska, ale chod hraničního přechodu zajišťuje celní správa Švýcarska. Menší hraniční přechod Schaanwald.

Na tento přechod se dostanete přes město Feldkirch ležící na rakouské straně.  Po několika málo kilometrech vás nasměruje informační tabule doprava na celní parkoviště. Při vjezdu na parkoviště je závora, ale ta se zvedá automaticky, pokud je v celním prostoru volné místo na zaparkování.

Neměl jsem tranzitní doklad, tak jsem musel na spedici, kde jsem vypsal jen průvodní list (laufzetel ) a dokumenty k proclení jsem měl do pěti minut připravené. Na první den v práci byla slečna, nebo mladá paní pěkně nervózní. To mně překvapilo. V Česku je to běžný jev, ale zde jsem to nečekal.

Vrátil jsem se k rakouskému celníkovi, který se popasoval s doklady velmi rychle. Dostal jsem razítko na průvodní list ( lauzetel ). Šel jsem pro lístek na švýcarské dálnice a odjezd. Na výjezdové rampě je v budce švýcarský celník, tak jsem odevzdal průvodní list a dostal na oplátku lístek k výjezdové závoře.

Celé kolečko od příjezdu po výjezd bylo vybavené do půl hodiny. Na pondělí pěkná a rychlá práce.

 

Napište jaké bylo vaše nejdelší čekaná na hraničním přechodu ?

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *