Mrtvý a ranění nevadí. Debata s profesionálními řidiči žádná

Ilustrační foto: www.dopravaplus.cz

Že jsme národ kecálistů je nepochybné. Pokud něco funguj v zahraničí a mělo by se zavést i do našeho právního prostředí, tak se vyrojí pochybovači a stovky dopravních expertů bez základních znalostí a rozumu.

Ne nadarmo jsme považováni za švejkovský národ ve světě. Dopravní problematice se v zahraničí věnuje nemalá pozornost a jakékoliv návrhy na zvýšení bezpečnosti silničního provozu se konzultují napříč organizacemi a jsou vítány. To neplatí ovšem pro naši švejkovskou zemi.

Stovky mrtvých a tisíce raněných za rok je, asi málo pro nás. Nikomu to nevadí. Novináři mají co psát a televize vysílat. Ti co mohou přispět k zvýšení bezpečnost účastníků silničního provozu mezi sebou nic neřeší.

Nekomunikují mezi sebou, nebo jen velmi stroze. Příkladem budiž výrok pracovníka sdružení dopravců ČESMAD o sdružení řidičů CZ, které napsal na jejich diskusním webu.

Výrok zněl: Víme o sobě

 Suché laxní konstatování o tom, že sdružení řidičů CZ a řidiči nákladních vozidel nejsou plnohodnotní partneři pro nikoho.

Na silnici se pohybují právě samotní řidiči nákladních vozidel a jejich poznatky z praxe mají daleko větší váhu jak myšlenky od stolu kanceláře. To není nic nového, ale jasný fakt.

Ministerstvo dopravy, Besip, sdružení dopravců Česmad, a desítky dalších organizací opovrhují jednáním se zástupci sdružení řidičů CZ, jelikož je nepovažují za plnohodnotné partnery. Přijat jejich návrhy je nemyslitelné pro ně.

Nějaká bezpečnost silničního provozu je každému zcela jedno. Mrtvý sem, nebo tam je málo. Pokud by měli samotní profesionální řidiči přispět do diskuze o zlepšení stavu, tak to raději další desítky těžce zraněných a mrtvých. Nedělám si srandu, ale konstatuji holou skutečnost.

Přetěžování vozidel, stres, špatné pracovní podmínky a vozidla, platební metody řidičů profesionálů a nekonečná pracovní doba jsou faktory, které nepřímo vedou k tristnímu stavu na našich silnicích a dálnicích. A co jsme udělali všichni pro zlepšení?

Nic !

Pokud tedy nic nechceme zlepšovat a současný stav nám vyhovuje tak není co řešit, nebo se můžeme zamyslet a začít s tím něco dělat.

 Jenom se proboha zbavte toho egoistického přístupu, protože to nic dobrého nepřináší kromě desítek mrtvých a zraněných na našich silnicích. Viníci jsme potom všichni a dokazují to statistiky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *