Dopravci zkoušejí kolo štěstí každý den

Kolo štěstí znají všichni, alespoň si to myslím. V dětství jsme z toho měli radost, když jsme dostali nějakou „cetku“ za drahé peníze. Neuvažovali jsme, jakou mají peníze hodnotu a co za ně kupujeme. Co má „nějaké“ kolo štěstí společného s dopravou a logistikou? Víc než si myslíte.

 Dopravci podstupují hru na kolo štěstí každý den. Někdy mně to tak připadá. Kupovat si přepravu na různých burzách nákladů je to čemu říkám kolo štěstí pro dopravce. Aby se takové „hry“ mohl dopravce účastnit, musí splňovat různé kritéria. Musí vlastnit koncesní listinu, co pokládám za samozřejmost. Je důležité je mít různé pojištění podle potřeby klienta, ale hlavně peníze.

Za měsíční poplatky si může dopravce koupit licenci (přístup) na různé webové portály (burzy nákladů), kde lze najít nabídky přeprav. Licence je buď na jeden počítač, nebo multilicence na více přístupů z několika počítačů. Co ovšem nelze zakoupit je informace, jestli dostane zaplaceno za uskutečněnou přepravu. Aspoň jsem to nikde na desítkách webových portálů nenašel.

Vkladatelé přeprav nemají žádné poplatky za vložení informací o nákladu a přepravě do webových portálů. Je to jasné, protože by jinak nemuseli takové portály, ani existovat a ztratili by význam. Není problém najít stejnou nabídku na přepravu zboží současně na několika konkurenčních webech za rozdílné ceny a délky splatnosti!

Sice se v dopravě a logistice sem tam pokouší někdo eliminovat spekulativní charakter poptávek a nabídek přeprav, ale zatím bez valného účinku a dostatečné razance.

Poptávky na přepravu zboží jsou vloženy do systémů a kolotoč štěstí se roztáčí každým dnem, hodinou a minutou. Výherců budou statisíce, tak jako přeprav nákladů.

Otázkou zůstává, kolika dopravcům opět zůstane v rukou bezcenná „ cetka “ ve formě papíru, kde je napsáno SMLOUVA O PŘEPRAVĚ a bude ji muset stejně zdanit!

 

„Základním zlem je spekulace a naše dluhy “

Kdo tento padnoucí výrok pronesl a kde se objevil? Sledujte blog a dozvíte se brzy odpověď.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *