Čeští řidiči kamionů opět nezklamali a co budoucnost ?

Tisíce českých řidičů kamionů zahazují jednu šanci za druhou. V uplynulém víkendu skončil Truck fest v Hradci Králové, který je jeden z největších v Česku. Radost a nadšení, které mezi řidiči na takových akcí panuje vystřídal smutek a zmar.

Komunita českých řidičů kamionů odmítla nekompromisně znovuobnovenou petici sdružení řidičů CZ, které prezentovalo zmíněnou petiční akci na skončeném Truck festu v Hradci Králové. Je ironii osudu, že se tak stalo při příležitosti, která je pořádaná pro české řidiče kamionů a nadšence  za účasti veřejnosti a dalších zahraničních návštěvníků.

Jediný kdo snad může mít radost je samotný hlavní pořadatel  Truck festu a mnoho jeho pomocníků, přestože je to také profesionální řidič a majitel největšího internetového portálu truck-forum.cz .

Samotní řidiči v současnosti vedou žhavou polemiku, proč skončil svátek řidičů fiaskem soudržnosti a co vlastně to pro řidiče znamená. Každopádně svůj vlastní imaginární boj, který svádí každý den s byrokratickými nesmysly a mnohdy, také s vlastními zaměstnavateli o důstojné zacházení se zdá, že jednou porážkou nekončí.

Co je ovšem jisté,že současným a budoucím generacím řidičů profesionálů se vzkázalo prozatím “ postarej se sám „. Dopravcům a dalším lidem podílejících se na dopravě a logistice,že nejednotnost trvá, ale to již řadu let mají zažité z praxe a nejednotnost řidičů je nechává zcela v klidu. A v neposlední řadě ukázali mnoha přátelům,kolegům a kamarádům, kteří se na nás dívají z oken nebeských a snad i tam jezdí, že na ně zapomněli a stav samotných problému řidičů, nelze zatím změnit.

Proto alespoň pro nadcházející zimní období se vesele může strhávat za vše možné až absurdní a dělat další “ kusy “ pro snižování důstojnosti samotných profesionálních řidičů.

Než samotný český profesionální řidič pochopí smysl  a výhody sjednocení komunity, jakož i možnost korektní debaty o problémech v silniční nákladní dopravě, musí se stát prvně plnohodnotnými partnery pro takové debaty.

Pokračování příště…

 

 

 

6 komentáře u “Čeští řidiči kamionů opět nezklamali a co budoucnost ?

 1. Jméno *Ma says:

  Nehystercete. Jake fiasko? Podpis petice je z principu dobrovolny, a asi jste kazdeho nepresvedcili, no.
  Asi sami celkove pusobite prilis jako urednici, a jako takovi si neziskate velkou podporu.

 2. admin says:

  Sami sebe přesvědčujeme léta, že je vše dobrovolné. A není toho málo čeho se dobrovolně vzdávají všichni řidiči ?
  Není to o hysterii, ale neschopnosti něco udělat bez prolití 30 piv a keců co by kdyby.
  Ma – s volantem v ruce na úřady nepůjdeš že.

  Doplňuji,že jinak to není otázka pro mně,ale pro vedení sdružení řidičů.

 3. Pavel Lukas says:

  Ano souhlasím, já vypadám jako úředník, ano a byl jsem úředník. V dnešním legislativním chaosu se už vyzná málokdo. Tak se prostě jeden úředníček chce zastat řidičů.
  A že působíme jako úřednící? Tak proč se do práce nezapojí ti „pravý“ řidiči?
  Já klidně budu ležet o víkendech doma na gauči, než se snažit přesvědčovat někoho, kdo o to nemá zájem. 🙂

  Ono je snadné přes internet kritizovat, ale už si nikdo nepůjde stoupnout na víkend do stánku na akci pro řidiče a celý víkend se snažit něco vysvětlovat.

  Co se týká petice, nikoho netlačíme aby podepsal, je to soukromá věc řidičů, protože jaké si to řidiči udělají, takové to budou mít. Zřejmě řidičům nevadí platit pokuty za přetížení apd.

 4. admin says:

  Pavle to tvrdím, také. Osobně s tím mám zkušenosti na mnoha parkovištích a nejen tam.
  Jen co jich to pár schytá v praxi tak těm to cvakne. Zatím to vypadá, že nikomu nic nevadí.To jsi trefil.

 5. don pablo says:

  chlapy vubec se nedejte rozhodit prispevkem radoby ridice,urcite dle meho odhadu jezdi u CS Carga tam jsou takove paka co maji papiry ani ne rok a maji v hůave vsecky moudra sveta… tenhle bordel ktery tady je jim ani jako bordel nepripada protoze casy „panu ridicu ani nezazili ba ani o nem neslyseli protoze s takovyma blbcema se o tomhle ani nikdo normalni nebavi..za sebe vam dekuju ze se konecne nekdo zacal starat o nas…
  se nikde neangazuju ja jsem volant uz povesil na hrebicek a makam na bagru…tam me nikdo nebuzeruje ,nepokutuje za veci ktere neovlivnim proste mam klid a svete div se lepsi penizky jak na tom slavnem kamionu…
  jak jsem rekl..doba „panu soferu je tatam…v nejlepsim je lepe odejit 🙂 ale drzim vam palec !

  • admin says:

   Právě hodně řidičů změnilo povolání nejen kvůli neustálím pokutám, ale i přístupu dopravců.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *